...un Mūžība ir viņu mērs

...un Mūžība ir viņu mērs
6.jūlijā plkst.12.00 Meža kapos Piemiņas pasākumā pulcējās 21 Latvijas novadu pārstāvji, lai pieminētu un godinātu savus novadniekus: komponistus, diriģentus, horeogrāfus, kultūras darbiniekus. Ziedu veidotā simboliskā Latvijas kartes kontūrā Bērnu un jauniešu centra „Altona” dejotāji iededza svecītes – katram.

Piemiņas pasākuma dalībniekus uzrunāja Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītāja Astra Aukšmuksta, Lūcijas Garūtas fonda dibinātāja, māksliniece un pedagoģe Daina Pormale, muzicēja BJC „Altona” zvanu ansamblis Kristapa Karpa vadībā, jauno mūziķu studija pedagogu Andra Šmauksteļa un Raita Vanaga vadībā.

Sevišķi krāšņs bija BJC bijušā audzēkņa, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas absolventa Mārtiņa Šmauksteļa veltījums Arvīda Žilinska 110 dzimšanas dienai, izpildot dziesmu ”Komponistam” un jaunās vokālistes Nikolas Pazares izpildītā Mārtiņa Brauna „Dziesma par spēli”. Piemiņas pasākuma izskaņā zvanu ansambļa pavadībā novadu delegācijas un BJC pārstāvji devās nolikt ziedus un sveces no Latvijas kontūras pie novadnieku atdusas vietām.

Paldies BJC „Altona” kolektīvam par māksliniecisko jaunradi mūziķu, mākslinieku, dzimto novadnieku pārstāvjiem, kuri Dziesmusvētku daudzo aktivitāšu laikā atrada iespēju piedalīties, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu un VISC par uzticēšanos.

Visas pasākuma fotogrāfijas var apskatīt šeit: https://www.flickr.com/photos/dziediundejo2015/sets/72157655457014966

Informāciju sagatavoja
Piemiņas pasākuma koordinatore
Dzintra Zemture