Projekts „Atsaucies Altonas labajiem darbiem!”

Projekts „Atsaucies Altonas labajiem darbiem!”
No 01.04.2015 līdz 27.11.2015, 2 reizes nedēļā  (pirmdienās un ceturtdienās) sociālās riska grupas bērni un jaunieši apmeklē radošo darbnīcu „Labo darbu darbnīca” BJC „Altona”, kuras laikā pedagogs un brīvprātīgais darbinieks ar audzēkņiem ne tikai darbojas, bet arī pārrunā, kādi ir šo bērnu nākotnes sapņi, un, ko mēs kopā varam darīt, lai novērstu rutīnu. Aprīlī tiek iedēstītas ziedu sēkliņas pašu sagatavotos traukos ar zemi un audzēti stādi. 4. jūnijā visi dalībnieki Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) izveido Labo domu dobi. Šis būtu kā noslēguma pasākums mācību gada beigās ar cienastu dalībniekiem.

Radošo darbnīcu mērķis būtu arī veicināt zaļo domāšanu – nevajadzīgām mantām piešķirt  jaunu veidolu vai pielietojumu. Mērķa grupa apgūs dažādas dzīvei lietderīgas prasmes: aksesuāru izgatavošanu, floristiku, trauku apgleznošanu dekupāžas tehnikā, auduma apgleznošanu, apģērba labošanu filcēšanas tehnikā, dažādu materiālu izmantošanu interjera priekšmetu izgatavošanā. Radošo darbnīcu tematika tiks pielāgota aktualitātēm un tradīcijām Latvijas sabiedrībā. Tā kā liela daļa dalībnieku ir mazākumtautību pārstāvju, tad tiktu veicināta mazākumtautību integrācija latviskā vidē.

Darbnīcas tiks orientētas arī labdarībai. Piemēram, tiks izgatavotas lupatu segas priekš dzīvnieku patversmes, laba vēlējuma kartiņas BKUS mazajiem pacientiem. Dalībnieku izaicinājums būtu arī novadīt radošo darbnīcu 1. 06. Altonas dārza svētkos .
 

           
Projekts tiek finansēts
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta   
Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros  
Kontaktpersona: Kristīne Pazare; 67612354